لینک کوتاه چیست ؟

کوتاه کننده های لینک یا URL shortener سرویس هایی هستند که url ها یا لینک هایی که طول آنها بلند است و از تعداد کاراکترهای زیادی تشکیل شده را به url ها یا لینکهای ترجمه شده و کوتاه تبدیل می کنند.

اگر قرار است یک لینک طولانی و یا یک آدرس اینترنتی طولانی را از طریق ایمیل، اس ام اس، تلفنی اعلام کنید یا اینکه برای بخواهید آن را برای کسی بخوانید به دلیل طولانی بودن لینک، احتمال بوجود آمدن اشتباه در آن وجود دارد و یا اینکه اگر قرار باشد لینک طولانی را بر روی یک کارت ویزیت و یا در فضایی محدود چاپ نمایید، کوتاه کننده لینک می تواند لینک را به شکل قابل قبولی کوتاه نماید.

به زبان ساده تر لینک یا آدرس کوتاه شده فضای کمتری را نسبت به لینک اصلی اشغال می کند.

کوتاه کردن لینک چه فایده ای دارد؟

بسیاری از سایت‌­ها فعالیت خود را تنها به گوگل و موتورهای جست و جو محدود نکرده و در دیگر نرم افزارهای مجازی مانند یوتیوب یا اینستاگرام نیز دارای پیج یا صفحه هستند. برای ارتقای سئو و افزایش بازدید شما می­‌توانید لینک هرکدام از صفحات خود را در آن­ها قرار دهید. برای مثال شما می­‌توانید آدرس یا URL سایت خود را در بخش بیو صفحه اینستاگرامی سایت خود قرار داده تا کاربران اینستاگرامی شما بتوانند تنها با یک کلیک روی لینک وارد صفحه شما در گوگل شوند.

در صورتی که آدرس و لینک سایت شما طولانی باشد، قرار دادن یک آدرس طولانی در بیو هم فضای زیادی از آن را اشغال کرده و هم زیبایی صفحه شما را تحت تاثیر منفی قرار می­‌دهد. شما می­‌توانید با استفاده از یک سرویس کوتاه کننده لینک، آدرس صفحه اینترنتی خود را کوتاه کرده و آدرس کوتاه شده آن را در صفحات مجازی خود قرار دهید.


استفاده از لینک‌های کوتاه شده اختصاصی با سلیقه شما

از دیگر مزایای استفاده از سرویس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کوتاه کننده لینک آن است که شما می‌­توانید آدرس کوتاه شده و URL را با سلیقه خود انتخاب کنید. این آدرس می­‌تواند با آدرس واقعی سایت شما نیز تفاوت داشته باشد. شما می­‌توانید از یک آدرس زیبا و متناسب با صفحه اینترنتی خود استفاده کنید، البته همانند لینک هر سایت، آدرس کوتاه شده نیز باید یونیک و غیر تکراری باشد.

 

تاثیر بیشتر برای بازاریابی آفلاین

یکی از اصول مهم برای انتخاب نام هر برند، کوتاه بودن و ساده بودن آن است به طوری که افراد بتوانند به راحتی آن را به ذهن بسپارند. همین مساله درباره URL و لینک سایت‌­ها نیز قابل استفاده است. هرچه آدرس سایت شما کوتاه تر باشد، به خاطر سپردن آن نیز ساده تر شده و بازاریابی آفلاین آن نیز با سرعت و کیفیت بهتری انجام خواهد گرفت.

 

جمع بندی

استفاده از لینک‌­های کوتاه مزایای قابل توجهی برای سایت شما به دنبال خواهد داشت. این مساله هم از نظر سئو، هم از نظر هزینه و هم از نظر تبلیغات برای شما مفید خواهد بود. برای انجام این کار باید از سرویس­‌های کوتاه کننده لینک استفاده کنید که در این مقاله ما بهترین آن­ها را به شما معرفی کرده‌‌‌ایم.

 

همین حالا لینک کوتاه رایگان بساز !